همت کار همت کار .

همت کار

تمیز کردن توالت با نوشابه

آیا توالت منزل شما قم پر از لکه و رسوب آهک است و شما هیچ تمیزکننده‎ای در دسترس ندارید؟ یا دنبال محلول‎های تمیزکننده ارزان و غیر سمی می‌گردید؟ نگران نباشید، فقط یخچال را باز کنید و نوشابه سیاه را بردارید.

ماده‎ای را برای تمیز کردن به شما معرفی می‎کنیم که هیچ کس فکر آن را هم نمی‎کند، حتی افراد لوله بازکنی و تخلیه چاه. حتی شرکت‎های لوله بازکنی و تخلیه چاه نیز فکر استفاده از نوشابه را هم نمی‎کنند.

شاید بسیار شنیده باشید که نوشابه برای نظافت و تمیز کردن مواد خاص کاربرد دارد. اما این‎ها فقط شنیده‎ها بوده‎اند. ما در این مقاله می‎خواهیم این روش را عملی برای شما توضیح دهیم.

بهترین روشی که می توان برای رفع گرفتگی توالت انجام داد استفاده از روشهای لوله بازکنی با کمک مجموعه های لوله بازکنی مانند لوله بازکنی پرتقال می باشد. این مجموعه لوله بازکنی و رفع گرفتگی توالت فرنگی و ایرانی را در تهران انجام می دهد.

اگر مشکلی با چاه خود دارید و یا لوله‎های فاضلاب شما مسدود شده است و خودتان تجربه کار را ندارید، کار را به افراد زبده بسپارید. اگر تخصص ندارید هیچگاه خودتان دست به کار نشوید. کار تخلیه چاه و لوله بازکنی را به افراد با تجربه بسپارید.

برای تمیز کردن توالت و سرویس بهداشتی با نوشابه باید مراحل زیر را انجام دهید تا به نتیجه مورد نظر برسید. همچنین نوشابه یک ماده مناسب برای بازکردن گرفتگی لوله و همچنین لوله بازکنی می‌باشد.

 

۱- برای شروع نوشابه سیاه را داخل کاسه توالت بریزید. آن را بروی دیواره بریزید و سپس به سمت لکه‎ها جریان دهید و در نهایت داخل کاسه بریزید.

۲- بگذارید نوشابه حداقل به مدت یک ساعت داخل کاسه توالت باقی بماند. اسید موجود در نوشابه لکه‎ها را از بین می‎برد. بهتر است این کار را شب انجام دهید تا نوشابه تمام طول شب را در محل مورد نظر باقی بماند. برای تمیزی بیشتر اجازه بدهید نوشابه تمام طول شب آنجا بماند.

۳- به دلخواه خود، توالت را با برس تمیز کنید. اگر تعداد زیادی لکه سمج وجود دارند و از بین نمی‎روند شما باید آنها را قبل از رفتن به مرحله بعد با برس تمیز کنید.

۴- سیفون را بکشید. در نهایت بعضی از لکه‎های آهکی با فسفریک اسید نوشابه محلول میشوند.

۵- اگر مشکل همچنان باقی بود از تمیزکننده‎های معمولی توالت استفاده کنید. همچنانکه نوشابه می‎تواند لجن و لکه‎های کاسه تولت شما را تمیز کند یک ماده تمیز کننده موثر نیست. نوشابه به خاطر مواد اسیدی خود این کار را به خوبی انجام می‎دهد. شکر موجود در نوشابه میتواند چسبندگی کاسه توالت را از بین ببرد و محیط مناسبی برای باکتری‎ها ایجاد کند. در اینجا تعداد دیگر از محلول‎ها تمیز کننده وجود دارد که شما می‌توانید استفاده کنید.


- نصف پیمانه سرکه و ربع پیمانه جوش شیرین (یا دو قاشق چای خوری بوراکس) داخل نصف گالن (دو لیتر) آب مخلوط کنید. آن را داخل کاسه تولت ذخیره کنید، یک ساعت قبل از کشیدن سیفون صبر کنید.
- برای از بین بردن قارچ‎ها یک قسمت هیدروژن پراکسید با دو قسمت آب را داخل بطی اسپری مخلوط کنید. به قسمت‎های قارچی اسپری بزنید، حداقل یک ساعت صبر کنید و محلول قارچ‎ها را بخراشید.

تخلیه چاه و امور مربوط به چاه را به افراد متخصص بسپارید. تخلیه چاه فوری و سریع را فقط افراد زبده می‎توانند انجام دهند. تخلیه چاه سریع و آسان با ابزارهای مخصوص تخلیه چاه امکان‎پذیر است.

منبع: چگونه توالت را با نوشابه تمیز کنیم؟


برچسب: ،
امتیاز:
 
بازدید:

+ نوشته شده: ۳۰ مرداد ۱۳۹۸ساعت: ۱۰:۲۸:۰۵ توسط:نیکجو موضوع: مقالات ساختمان نظرات (0)